skansen-lublin

Jedziemy do Kazimierza. Będziemy grać na sukach!!!

Duży sukces naszych małych muzykantów. Zbigniew Butryn wraz z uczniami Alicją i Antkiem grającymi na sukach wystąpią w 51. Ogólopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu!

Po regionalnych eliminacjach do tegorocznego kazimierskiego festiwalu, które odbyły się w Janowie Lub. przyszedł czas na zmagania wojewódzkie.

28 maja br. w lubelskim skansenie wystąpili reprezentanci 13 powiatowych i regionalnych przesłuchań. W kategorii Duży-Mały zaprezentowało się aż 7 grup, w tym dwie nasze.

Jury do udziału w 51 OFKiŚL w Kazimierzu postanowiło wytypować grupę Zbigniewa Butryna grającą na sukach (Zbigniew Butryn, Alicja Król i Antoni Rosiński). Gratulujemy!

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Po raz pierwszy w historii festiwalu dzieci zagrają na sukach w kategorii Duży-Mały!

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to najważniejszy festiwal śpiewaków i kapel ludowych w Polsce, odbywający się od 1968 r. Jego głównym celem jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.

W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 22-25 czerwca. Przesłuchania konkursowe w kategorii Duży-Mały przewidziano 25 czerwca od g. 9.00 rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>