fot. Tomasz Młyniec

Festiwal „Dziecko w folklorze”. I i III nagroda dla naszych muzykantów!

10 czerwca 2017 w Baranowie Sandomierskim odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej Twórczości Folklorystycznej „Dziecko w Folklorze”. Z sukcesem w konkursie wystąpiły nasze dwie grupy instrumentalne.

W kategorii kapel I Nagrodę otrzymali Alicja Król, Antoni Rosiński i Zbigniew Butryn grający na sukach, zaś III Nagrodę przyznano kapeli w składzie: Łucja Król – skrzypce, Patryk Mazur – skrzypce wtór, Aleksander Butryn – bębenek sitkowy, Krzysztof Butryn – skrzypce.

Jest to nasz pierwszy tak duży sukces! Poza nagrodami dzieci miały wyjątkową okazję spotkać się z muzykantami-rówieśnikami z innych regionów etnograficznych Polski m.in. z sądeckiego, mazurskiego.

W tegorocznym konkursie „Dziecko w Folklorze” wzięło udział ok. 350 osób z 7 województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Przez prawie 6 godzin uczestnicy festiwalu prezentowali się na scenie w MGOK-u przed jurorami i zebraną publicznością. Wystąpiło: 4 solistów śpiewaków, 12 grup śpiewaczych, 6 grup obrzędowych, 7 kapel, 4 instrumentalistów, 3 zespoły pieśni i tańca.

Jury obradowało w składzie:
mgr Jolanta Dragan – kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, (etnograf i muzyk) przewodnicząca
dr Kinga Strycharz–Bogacz – etnomuzykolog, Katolicki Uniwersytet Lubelski
mgr Wiesława Hazuka – etnochoreograf z Tarnowa

Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji. Szczególnie polecamy od 3:30 min :)

Przeczytaj protokół z posiedzenia Jury

* Zdjęcie na górze: fot. Tomasz Młyniec / www.kulturalia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>