festiwal-kazimierz-2017-1038x491

Festiwal w Kazimierzu. I nagroda w konkursie Duży-Mały

Antoni Rosiński, Alicja Król i Zbigniew Butryn laureatami I nagrody w kategorii Duży-Mały na 51. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Wśród 22 grup biorących udział w tegorocznym konkursie w kategorii Duży-Mały, Jury przyznało pięć równorzędnych pierwszych miejsc. Cieszy nas tak znaczące wyróżnienie!

Zbigniew Butryn wraz z uczniami wzięli również udział w niedzielnym festiwalowym korowodzie dumnie reprezentując Szkołę Suki Biłgorajskiej i nasz region. W koncercie laureatów ze swoim Mistrzem i nagrodzonymi kolegami wystąpili także Łucja Król i Aleksander Butryn.

Mali muzykanci podczas Festiwalu znakomicie odnaleźli się wśród muzykantów i śpiewaków z całej Polski, sami muzykujących w różnych zakątkach tego urokliwego miasteczka. To były trzy dni wypełnione po brzegi muzyką.

Dla dzieci wyjazd do Kazimierza był niesamowitym przeżyciem i podsumowaniem dotychczasowej nauki jak również wspaniałym początkiem wakacji.

Ziemię Janowską ponadto reprezentowali Stanisław Głaz i Bronisław Rawski (I nagroda w kategorii kapel) i Zespół Janowianki z Janowa Lubelskiego.

W konkursie festiwalowym w Kazimierzu Dolnym wzięło udział około 800 artystów ludowych z 15 województw. Na scenie festiwalu zaprezentowało się 18 kapel, 32 zespoły śpiewacze, 14 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków, 10 wykonawców w kategorii folklor-kontynuacja oraz 22 grupy w konkursie „Duży-Mały”. Jury, pod przewodnictwem prof. Jana Adamowskiego, oceniało dobór repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>