Jarmark Janowski 2017

Pierwsze koty za płoty czyli konkursowy debiut małych muzykantów za nami!

14 maja w Janowie Lubelskim w ramach Jarmarku Janowskiego odbyły się Regionalne Eliminacje do 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Po raz pierwszy w konkursie wzięli udział uczniowie naszej Szkoły.

Do przesłuchań konkursowych w kategorii Duży-Mały przystąpiły dwie grupy instrumentalne: Antek Rosiński, Alicja Król i Zbigniew Butryn – grający na sukach oraz kapela: Łucja Król (skrzypce), Patryk Mazur (skrzypce wtór), Olek Butryn (bębenek) i Krzysztof Bytryn (skrzypce).

Po dobrym występie małych muzykantów, decyzją Jury obie grupy zostały zakwalifikowane do dalszego wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się 28 maja w Lublinie w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Cieszy nas to tym bardziej, że od kilkunastu lat na konkursowej scenie w tej kategorii nie występowali mali instrumentaliści (w kategorii Duży-Mały występowali jedynie śpiewacy ludowi i ich mali uczniowie)! Pierwsze koty za płoty! Gratulujemy małym muzykantom!!!

* * *

Jury w składzie: Jan Adamowski – UMCS L ubln – przew. komisji, Andrzej Sar – Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie, Barbara Nazarewicz – Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim po obejrzeniu 33 prezentacji konkursowych (ponad 150 wykonawców) w tym 13 prezentacji zespołów śpiewaczych, 10 solistek śpiewaczek, 5 instrumentalistów, 3 kapel ludowych, 2 prezentacji „Duży-Mały”, na przegląd wojewódzki do 51 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, do Lublina w dniu 28 maja 2017r. rekomenduje następujących wykonawców:
– w kategorii zespoły śpiewacze: Zespół Śpiewaczy „Janowianki”, Zespół Śpiewaczy z Modliborzyc, Zespół Śpiewaczy z Godziszowa;
– w kategorii kapel: Kapela Stacha z Dzwoli;
– w kategorii solistów instrumentalistów: Jan Jaworski;
– w kategorii solistów śpiewaków: Janina Pydo;
– w kategorii Duży- Mały: grupa Zbigniewa Butryna, grupa Krzysztofa Butryna.

Fotografie: Marta Graban-Butryn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>