fot. Mateusz Borny

Muzyczny początek wakacji. Festiwal „Na rozstajnych drogach”

Za nami koniec roku szkolnego, ale nie w naszej Szkole… Początek wakacji rozpoczęliśmy bardzo muzycznie, a to za sprawą organizowanego przez nas Festiwalu muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”.

Festiwal odbył się po raz siódmy. W tym roku gościliśmy w Kocudzy, Godziszowie i Zdziłowicach. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć naszych małych muzykantów. Uczniowie Szkoły dzielnie przez kilka dni wspólnie z innymi uczestnikami Festiwalu muzykowali i zdobywali kolejne muzykanckie doświadczenia pod okiem i smyczkiem naszych Mistrzów: Stanisława Głaza, Bronisława Rawskiego, Jana Jaworskiego, Zbigniewa Butryna.

Muzyczną pomocą służyli: Krzysztof Butryn, Piotr Deptuła, Przemysław Łozowski i Marta Graban-Butryn.

Udział w Festiwalu był ważnym wydarzeniem. Nasi uczniowie mogli skonfrontować swoje umiejętności z innymi uczestnikami warsztatów, a także (co jest najważniejsze!) zaprezentować się w naturalnej sytuacji muzycznej, bez sceny, np. zagrać do tańca późnym wieczorem ;)

Przypomnijmy, że w ramach festiwalu odbywają się warsztaty muzyczne, spotkania, koncerty i potańcówki z udziałem wiejskich muzykantów i ich młodych uczniów.

Organizatorami festiwalu są: Fundacja Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej, Szkoła Suki Biłgorajskiej, Fundacja Stara Droga
Współorganizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Promocji w Godziszowie oddział Zdziłowice, Zespół Szkół w Zdziłowicach
Stowarzyszenie Twórców Ludowych.

Festiwal odbywa się dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy pomocy finansowej Powiatu Janowskiego.