Teatralnie i muzycznie w Trzęsinach

18 sierpnia 2015 r. Szkoła Suki Biłgorajskiej odwiedziła Trzęsiny – niewielką miejscowość na Roztoczu Zachodnim (niedaleko od Janowa Lub.) Tutaj z myślą o najmłodszych mieszkańcach co roku odbywa się Lato w Teatrze. Są to warsztaty teatralno-muzyczne dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Podczas wtorkowego spotkania zaprezentowaliśmy nasze instrumenty, opowiedzieliśmy najmłodszym o tradycjach muzycznych naszego regionu. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw przy muzyce na żywo. Na koniec każdy z uczestników mógł spróbować zagrać na wybranym instrumencie. Spotkanie zakończyło się paleniem ogniska i wspólnym pieczeniem kiełbasek :)

Koordynatorką działań w Trzęsinach jest Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk, a realizatorem Stowarzyszenie Działań Twórczych REPUBLIKA WARSZAWA.

www.latowteatrze.pl
www.gdzieptaki.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>