Szkoła muzyki skrzypcowej Stanisława Głaza

Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych poświęconych uczeniu się tradycyjnego stylu gry na skrzypcach od wybitnego Mistrza Stanisława Głaza. Warsztaty odbywają się w ramach stypendium MKiDN od października 2015 do marca 2016.

Projekt skierowany jest do młodych ludzi, zainteresowanych tradycyjną muzyką instrumentalną i kulturą dawnej wsi, Sposób nauki będzie polegał na przekazie metodą „ze słuchu”, tak jak przez kolejne pokolenia młodsi muzykanci uczyli się od starszych. Sprawdzanie zdobytych umiejętności będzie się odbywało podczas zabaw tanecznych, pokazów i zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Nauczycielem jest Stanisław Głaz, wspierany przez swoich dotychczasowych uczniów.

Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się pod koniec października. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt mailowy: szkola.skrzypcowa@gmail.com

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Moderatorami projektu stypendialnego Stanisława Głaza i jego „pomocnikami” są Ewa Grochowska i Krzysztof Butryn.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium z Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od października 2015 do marca 2016.

Szkoła Suki Biłgorajskiej jest partnerem w realizacji tego stypendium.

Szczegóły, aktualności na stronie www.facebook.com/szkolamuzykiskrzypcowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>