Zbigniew-Butryn-Pawel-Bielak_Festiwal-Kazimierz-2023

Sukcesy naszych uczniów na Festiwalu w Kazimierzu

W dniach 22-25 czerwca 2023 r. w Kazimierzu Dolnym odbył się 57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych Ludowych. Po raz kolejny mogliśmy wziąć w nim udział wraz z młodymi muzykantkami i muzykantami.

W tegorocznej edycji festiwalu, wzięło udział ponad 650 uczestników z całej Polski. Na kazimierskiej scenie zaprezentowało się 31 kapel, 38 zespołów śpiewaczych, 20 solistów instrumentalistów i śpiewaków oraz 30 grup w konkursie „Mistrz i uczeń”.

To jedyne w kraju wydarzenie, które od wielu lat prezentuje twórczość muzyczną artystów ludowych w ich pierwotnym, nieprzetworzonym repertuarze. Od lat niezmiennym celem festiwalu jest przegląd, ocena, dokumentacja i ochrona tradycyjnego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego zachowującego gwarę regionów etnograficznych oraz grę na unikalnych instrumentach ludowych.

Jury oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny, przyznało w kategorii Mistrz i uczeń – instrumentaliści:

I miejsce – Krzysztofowi Butrynowi z uczniami: Wiktorią Małek (skrzypce) i Michałem Małkiem (bębenek)
II miejsce – Zbigniewowi Butrynowi z Krystianem Koziną (suka biłgorajska).

W tym roku w Festiwalu, po raz pierwszy jako solistka instrumentalistka wystąpiła Karolina Maksim (suka)/

Gratulujemy młodym!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>