Mistrz Tradycji 2022 – podsumowanie

Rok 2022, to kolejny rok działalności naszej Szkoły. Dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Roztoczańska Szkoła Tradycji” mogliśmy kontynuować naukę muzyki tradycyjnej dla dzieci i młodzieży.

Od lutego do grudnia prowadziliśmy się regularne warsztaty muzyki tradycyjnej dla dzieci i młodzieży z powiatu janowskiego. Lekcje odbywały się w czterech grupach działających przy:
1) Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim
2) Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach
3) Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Kocudzy
4) Szkoła Podstawowa w Czernięcinie

W 2022 roku nawiązując współpracę ze Szkołą Podstawową w Czernięcinie do naszego grona dołączyło pięcioro młodych osób chcących poznać swoje muzyczne korzenie. Tworząc nową grupę rozszerzyliśmy obszar naszej działalności. o powiat biłgorajski.

W zajęciach uczestniczyło 21 osób. Były to dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat z miejscowości: Janów Lubelski, Modliborzyce, Godziszów, Michałówka, Dzwola, Kocudza, Władysławów, Czernięcin, Turobin.

Nagrody i występy uczniów w 2022 roku:

 • czerwiec
  Festiwal Tradycji „Tanwiska” w Kucłach (gm. Księżpol)
  I miejsce – Kapela Małków (skrzypce, bębenek)
  II miejsce – Karolina Maksim (suka)
  III miejsce – Antoni Rosiński (suka)
 • maj
  Festiwal Jarmark Janowski w Janowie Lubelskim (eliminacje do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym)
  I miejsce – Karolina Maksim (suka) w kategorii soliści instrumentaliści, a także Nagroda im. Józefa Góry (nominacja do eliminacji wojewódzkich)
  W kategorii Duży –Mały:
  II m-ce -Krzysztof Butryn z uczniami: Wiktorią Małek (skrzypce), Michałem Małkiem (bębenek), Anną Rawską (basetla).
  II m-ce – Krzysztof Butryn z uczniami : Wiktorią Majewską (skrzypce), Patrykiem Mazurem (basetla) i Aleksandrem Butrynem (bębenek)

FOTOGRAFIE

plakat_janow

plakat_janow

plakat_janow plakat_janow

mkidn-logo-nowe_www

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>