mali-mistrzoie-tradycji-2017

Mali Mistrzowie Tradycji – koncert

Fundacja Stara Droga oraz Janowski Ośrodek Kultury zapraszają na prezentacje uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej.

Podczas spotkania usłyszymy tradycyjną muzykę wiejską z okolic Janowa Lubelskiego w wykonaniu dzieci i młodzieży. Uczniowie janowskiej szkoły muzykowania ludowego zagrają na charakterystycznych dla naszego regionu instrumentach ludowych, takich jak suka, skrzypce, basy i bębenek obręczowy z brzękadełkami.

W programie:

Występy uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej:
– Grupa GOK Modliborzyce
– Grupa JOK Janów Lubelski

Szkoła Suki Biłgorajskiej 2007-2017 – prezentacja

Wspólne muzykowanie i śpiewanie kolęd

Spotkanie-koncert odbędzie się 17 grudnia 2017 (niedziela) o g. 17.00 w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim. Serdecznie zapraszamy!

* * *
Szkoła Suki Biłgorajskiej powstała w 2007 roku jako oddolna inicjatywa na rzecz edukacji muzycznej młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej regionu janowsko-biłgorajskiego. Od dwóch lat Szkoła bierze udział w projekcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz tradycji”. Niniejszy projekt jest pierwszym tego typu działaniem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce. Polega na prowadzeniu regularnych lekcji gry na instrumentach ludowych. Zajęcia skierowane głównie do dzieci i młodzieży z powiatu janowskiego mają na celu naukę dawnego stylu gry oraz melodii ludowych z okolic Janowa Lubelskiego – polki, podróżniaki, oberki, walczyki.

Obecnie Szkoła prowadzi dwie grupy warsztatowe działające przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

Projekt „Szkoła Suki Biłgorajskiej – Mistrz Tradycji. Kontynuacja” realizowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

plakat_mali-mistrzowie-tradycji-2017_www

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>