W roku 2021 w ramach zadania „Roztoczańska Szkoła Tradycji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowaliśmy cykl warsztatów muzyki tradycyjnej dla dzieci i młodzieży.
28 listopada na antenie Polskiego Radia Dzieciom poznaliśmy laureatów drugiej edycji konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” dla dzieci i młodzieży grających muzykę ludową. W kategorii rodzinna/zespołowa wygrali Wiktoria i Michał Małkowie z Dzwoli, podopieczni Szkoły Suki Biłgorajskiej. W konkursie wzięło udział ponad stu wykonawców z całej Polski. Czytaj dalej Młodzi muzykanci z Dzwoli zwycięzcami konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”→
Wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i Ośrodkiem Kultury w Kocudzy zapraszamy 28 listopada na Spotkanie Andrzejkowe podczas, którego zaprezentują się uczniowie Szkoły Suki Biłgorajskiej i Roztoczańskiej Szkoły Tradycji. Czytaj dalej Spotkanie Andrzejkowe w Kocudzy→
Mamy dobrą wiadomość!. Nasi uczniowie Wiktoria i Michał Małkowie z Dzwoli czyli Kapela Małków finalistami konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom.
Wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i Ośrodkiem Kultury w Dzwoli zapraszamy na bezpłatne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży!
W programie:
– nauka gry metodą „ze słuch”
– zajęcia indywidualne
– zajęcia grupowe (muzykowanie w kapeli)
– nauka melodii ludowych z Kocudzy i okolic
– poznawanie historii muzyki regionalnej i sylwetek dawnych muzykantów
Prowadzenie zajęć: Krzysztof i Zbigniew Butrynowie
Terminy oraz godziny zajęć zostaną ustalone bezpośrednio z zainteresowanymi osobami.
Przed rozpoczęciem zajęć przewiduje się spotkanie organizacyjne, na którym zaprezentowana zostanie idea i program warsztatów, a także pokaz instrumentów wraz z mini koncertem w wykonaniu obecnych uczniów Szkoły.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Miejsce: Ośrodek Kultury w Kocudzy
Zgłoszenia: tel. 881 799 703, dzwolaok@gmail.com
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Funduszu Promocji Kultury.
W grudniu zakończyliśmy kolejną edycję warsztatów muzycznych w ramach programu „Mistrz Tradycji”dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury. Czytaj dalej Mistrz Tradycji 2020 – Podsumowanie→
Inaczej niż w latach poprzednich, no ale z duchem czasu… Zapraszamy 29 grudnia na prezentację uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej online. Wystąpią dzieci i młodzież z Janowa Lubelskiego, Godziszowa, Modliborzyc, Michałówki oraz Dzwoli.
Regularne spotkania odbywające się od 2016 roku w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz Tradycji”, poświęcone są poznawaniu i kultywowaniu tradycyjnej muzyki instrumentalnej Roztocza Zachodniego i Ziemi Janowskiej wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Zajęcia obejmują naukę gry na instrumentach ludowych, charakterystycznych dla naszego regionu, takich jak suka, skrzypce, basy i bębenek obręczowy z brzękadełkami. Spotkania prowadzą Zbigniew Butryn i Krzysztof Butryn w dwóch grupach działających przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Zajęcia odbywają się w formie lekcji indywidualnych i zbiorowych.
Każdego roku w grudniu spotykamy się w gronie znajomych oraz sympatyków by zaprezentować efekty wspólnej pracy. Tym razem w związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy odbędzie się to w internecie. Mamy nadzieję, że spotkanie, które w jakiś sposób podsumowuje naszą pracę wcale jej nie kończy, a wręcz przeciwnie, dla młodych muzykantów jest początkiem wspaniałej muzycznej przygody…
PREMIERA ONLINE
29 grudnia 2020, godz. 18.00
Organizator
Fundacja Stara Droga
Współpraca
Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim
Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach
Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.