Obrazki

Mali Mistrzowie Tradycji 2020 – prezentacja online

Inaczej niż w latach poprzednich, no ale z duchem czasu… Zapraszamy 29 grudnia na prezentację uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej online. Wystąpią dzieci i młodzież z Janowa Lubelskiego, Godziszowa, Modliborzyc, Michałówki oraz Dzwoli.

Regularne spotkania odbywające się od 2016 roku w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz Tradycji”, poświęcone są poznawaniu i kultywowaniu tradycyjnej muzyki instrumentalnej Roztocza Zachodniego i Ziemi Janowskiej wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Zajęcia obejmują naukę gry na instrumentach ludowych, charakterystycznych dla naszego regionu, takich jak suka, skrzypce, basy i bębenek obręczowy z brzękadełkami. Spotkania prowadzą Zbigniew Butryn i Krzysztof Butryn w dwóch grupach działających przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Zajęcia odbywają się w formie lekcji indywidualnych i zbiorowych.

Każdego roku w grudniu spotykamy się w gronie znajomych oraz sympatyków by zaprezentować efekty wspólnej pracy. Tym razem w związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy odbędzie się to w internecie. Mamy nadzieję, że spotkanie, które w jakiś sposób podsumowuje naszą pracę wcale jej nie kończy, a wręcz przeciwnie, dla młodych muzykantów jest początkiem wspaniałej muzycznej przygody…

PREMIERA ONLINE
29 grudnia 2020, godz. 18.00

Organizator
Fundacja Stara Droga

Współpraca
Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim
Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

plakat_mali-mistrzowie-tradycji-2020 — kopia

Występ na Potańcówce Andrzejkowej w Zdziłowicach

30 listopada br. w Zdziłowicach odbyła się Potańcówka Andrzejkowa, na której do tańca zagrali uczniowie naszej Szkoły.

Nie ma lepszych okazji do praktykowania tradycji i wspólnego muzykowania jak żywa sytuacja taneczna :)

Oprócz nas zaprezentowała się również Orkiestra Dęta ze Zdziłowic Kapela Butrynów, Kapela ze Zdziłowic, Kapela Bornego z Podzamcza.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Promocji oddział w Zdziłowicach oraz Fundacja Stara Droga.

Nasza szkoła nie strajkuje

Po „Muzycznym powitaniu wiosny” na dobre ruszyły zajęcia i spotkania warsztatowe.

Podobnie jak w poprzednich latach lekcje gry na instrumentach odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach i Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim.

Projekt „Szkoła Suki Biłgorajskiej” realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

 

Wyróżnienia w 25. Ogólnopolskim Festiwalu „Dziecko w Folklorze”

Ordynackie nuty w wykonaniu małych mistrzów tradycji tym razem zabrzmiały w Baranowie Sandomierskim.

Tam, 17 czerwca odbył się jubileuszowy 25. Ogólnopolski Festiwal „Dziecko w Folklorze”.

Nasi muzykanci po raz kolejny zostali laureatami Festiwalu tym razem zdobywając wyróżnienia. Brawo dla rodzinnej Grupy Hamleta (Łucja, Alicja i Mikołaj-na zdjęciu), Kapeli z Modliborzyc (Wiktoria, Patryk, Olek), Antka oraz Karoliny! Dziękujemy organizatorom Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim za wspaniałe muzyczne spotkanie!

Zbigniew Butryn i Karolina Maksim na Jarmarku Janowskim

Tegoroczna 43 edycja Jarmarku Janowskiego odbyła się 20 maja. Jak co roku wydarzeniu towarzyszą regionalne eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Tradycyjnego.

W tym roku w przeglądzie organizowanym przez JOK wzięło udział około 150 artystów – tancerzy, śpiewaków i muzyków.

W konkursie (w kategorii Duży-Mały) wzięli udział również Zbigniew Butryn i młoda adeptka sztuki gry na suce Karolina Maksim. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury rekomendowało nasz duet do kolejnego wojewódzkiego etapu  eliminacji do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

W Lublinie życzymy powodzenia!

Wojewódzki Konkurs Młodych Instrumentalistów

28 marca w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Młodych Instrumentalistów. Naszą szkółkę reprezentowali Alicja i Łucja Król z Godziszowa, Wiktoria Majewska z Modliborzyc oraz Antek Rosiński z Janowa Lubelskiego.

Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a Alicja z Łucją II nagrody!

Udział w konkursie odbył się w ramach realizowanego przez naszą fundację projektu „Mistrz tradycji” dofinansowanego ze środków MKiDN.

Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.